• https://www.facebook.com/pages/Nuh-Sevdal%C4%B1lar%C4%B1/1639195856299594?ref=bookmarks&__nodl
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret730342
Site Haritası
Saat

Hakkımızda

Bu siteyi niçin kurduk?

Köyümüze dışarıdan baktığımızda, nüfusumuzun çok büyük kısmının dışarıda yaşadığı görülmektedir. Yeni yetişen neslimizin birbirini tanıyamaz hale geldiği aşikardır. Herkes bireysel olarak kendi başına dünya işlerine kapılmış, yerinden yurdundan habersiz birbirinden uzak yaşar duruma gelmiştir. Sanal ortamda buluşmayı sağlamak, birbirimizden iyi ve kötü günümüzde haberdar olmak istedik. İnternet, özellikle toplum faaliyetleri için oldukça elverişli bir teknolojidir. Bu sebepten dolayı köyümzün de bir internet sitesi olsun istedik. Bu sitenin Nuh Köyü halkının iletişimine büyük katkıda bulunduğunu ve bundan sonra da bulunacağını öngördük. Yeni tasarım ile isteyen herkes herhangi bir duyuru yapabilecektir. Düğün, nişan, yemek, hastalık, cenaze ve doğum gibi her türlü olay gelişme buradan tüm Nuhlulara duyurulabilecektir.

Sosyal ve Kültürel Gelişime Katkı:

Herkesin istediği yer ve zamanda ulaşabileceği böyle bir sitenin varlığı aynı zamanda sosyal ve kültürel gelişim açısından da faydalı olacaktır. İletişim kurmanın yanı sıra internet sitesi güncel konularda farklı görüş ve düşüncelerin tartışıldığı, bilgilerin paylaşıldığı bir ortam sağlayacaktır. Yine kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizin yen nesillere aktarılması, unutulmaması sağlanacaktır.

Çalışma usüllerimiz:

Site tamamen gönüllü bir çalışmanın ürünüdür ve öyle devam etmektedir. Uyguladığımız metot da imecedir. Bugüne kadar birçok arkadaşımız fedakarlık göstererek çalışmalarını bizlerle paylaşmıştır. Hepsine çok çok teşekkür ederiz. Bu açıdan isteyen istediği şekilde sitenin çalışmalarına katkıda bulunabilir. Genel Amacımız: Öncelikle sitenin amacının ne olmadığını belirtelim. Sitenin amacı ne bir aile grubunun, ne bir inancın ne de bir dünya görüsünün propagandasını yapmaktır.

Amacımız:

Nuhlular arasında bir paylaşım ve iletişim ortamı sağlayarak birlikteliğe, sosyal ve ekonomik gelişime katkıda bulunmaktır. İlkelerimiz: Bu amaçları gerçekleştirmemizde bize ışık tutacak temel ilkelerimiz şunlar olacaktır;

• Tarafsızlık,
• Özgür düşünce
• Çoğulculuk
• Ortak akıl
• Dayanışma
• İnsan sevgisi ve hoşgörü.

Bir taraftan bu temel ilkeler ışığında faaliyetlerimizi yürütürken diğer taraftan da bu ilkelerin tüm Nuhlular tarafından da benimsenmesi ve ilişkilerin bu temel ilkeler üzerine kurulması için çalışacağız. Yukarıda belirtilen amaçları bu ilkeler ışığında hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyor ve herkese siteye verdiği destek ve gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz...

Saygılarımızla....

Üyelik Girişi
Etkinlik Takvimi
Canlı İzle

Hava Durumu