• https://www.facebook.com/pages/Nuh-Sevdal%C4%B1lar%C4%B1/1639195856299594?ref=bookmarks&__nodl
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret694578
Site Haritası
Saat
HASAN EŞME
hasanesme@hotmail.com
ATATÜRK'Ü ANMA GECESİ
25/01/2014

Kiraz Belediyesi ilçenin Köprübaşısemtinde Cumhuriyetin 90. Yıl etkinlikleri için güzel afişler hazırlatmıştı.Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 75. Yılında Belediye binasının önüne asılan;”AŞK, HİÇ GÖRMEDİĞİN HALDE 132 YAŞINDAKİ ADAMI SEVEBİLMEKTİR.” Pankartı hemilgimi çekti, hem de çok duygulandırdı.11 Kasım gecesi ilçe halkına belediyedüğün salonunda KAN AĞLIYOR ANADOLU adlı tek kişilik tiyatro gösterisi izlettirdi.Girişin ücretsiz ve herkese açık olması salonu hınca hiç doldurttu. Tiyatrosanatçısı Utku Erişik; Çanakkale Savaşı’nda ve Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ünönderliğinde Türk ulusunun Anadolu’da hayranlık uyandıran bağımsızlıksavaşımını fotoğraf kareleri ve belgelerle ortaya koydu. İki perdelik oyunsonunda hem sanatçının sunumu, hem de kiraz belediye başkanının ”tarih yazan büyüklideri tarih sayfalarından silmeye çalışsalar da başarmayacaklar, çünkü onuyüreklerimizden silemezler. ”sözü büyük alkış aldı. Sanatçımız Utku Erişik 6Ağustos 1979 Tekirdağ doğumludur.

İlköğrenimini Mersin’in Tarsus ilçesinde, AbdulkerimBengi Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Türkiye 80.’si olarak kazandığı Ankara FenLisesi’nin ardından, Türkiye 200.’sü olarak başladığı İstanbul Çapa TıpFakültesi’ndeki öğrenimini yarıda bırakarak, İstanbul Şehir Tiyatroları’nınokulu Gösteri Sanatları Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. Bilge Adam BilgiTeknolojileri Akademisi ile Başkent İletişim Bilimleri Akademisi mezunudur…

Beş yıl süreyle edebiyatımızın “Koca Çınar’ı RıfatIlgaz’ın yayınevi olan Çınar Yayınları’nda yayın editörlüğü görevini üstlendi.Rıfat Ilgaz, Sunay Akın, Akgün Akova ve Zehra İpşiroğlu başta olmak üzerebirçok değerli yazarın kitabının editörlüğünü yaptı. Ayrıca Prof.Dr. TürkanSaylan’ın başkanlığında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin proje çalışmasıolan “Gençler İçin Sorunlar ve Çözümler” adlı kitaba “editör” olarak imza attı.

“Varan’la Yol Boyunca” dergisinde “Okuma Bayramı” adlıçocuk sayfasını; “Popüler Sağlık” dergisinde de “Kitap Hastası” adlı kitapsayfasını hazırladı.

“Bir Özkıyımın Özü”, “Tünel Korkusu”, “Hava Atışı”, “MustafaKemal’in Yürekli Çocukları” ve “Aferin Çocuk” adlı kitapların yazarıdır.Tiyatro Birileri’nin kurucusu, sahibi ve oyuncusudur.

Ülkemiz böyle aydınlatıcı sanatçılar yetiştirdiği veböyle sanatlar ortaya konduğu sürece cumhuriyeti koruma ve kollama görevininulusumuzca yerine getirileceğini Kiraz Halkı’nın gösterdiğini sanıyorum. Böylebir etkinliği izleten yerel yönetimi de kutluyorum. 21.01.2014/KİRAZ1661 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAYRAM'I YİTİRDİK - 25/03/2015
Eğitim emekçimiz,canımız,arkadaşımız,kardeşimiz Bayram'ı bizden koparıp aldı.Küçücükten başlayan birliktelik bazen çocuksu tavırlarla,çoğu zamanda bilge kişi tavırlarıyla 50 yıldan bu yana sürüp geldi.
Sevinmek ve sevmek - 27/02/2015
Toplum olarak
HAŞAŞ HAVLASI(HAŞHAŞ HELVASI) - 02/08/2014
Yeşil bitkisinden, kozasından, saplarından yararlandığımız haşhaş bitkisinin tanelerinin ezilmesiyle(sürtülmesiyle) kullanılan yiyecek türü de çoktur.
EVA LUNA ANLATIYOR. - 30/05/2014
Isabel Allende/Türkçesi: Eren Yücesan, Can Yayınları-1991 252 sayfa. Kitabı okumaya başlarken acaba okusam mı okumasam mı dediğim kitaplar vardır. Okumaya karar verinceye kadar zorlanırım.
YİTİRİLEN DEĞERLER-61:TEZ PİŞTİ - 08/05/2014
Bizim çocukluğumuzun afıyan çapasında, tırpan tarlasında, arpa yolmasında sofralarımızın olmazsa olmazı bir tatlı türümüzdür.
KÖY ENSTİTÜLERİ, CEMAZİYELEVVEL VE BEKİR HOCA - 17/04/2014
Hürriyet’in 21 Aralık 2013 günlü “Yeter Söz Milletin” köşesinde Hilmi Dinçer imzalı yazıyı okuduğumda anılara dalıp gittim.
ÇEVREDEN - 27/02/2014
Kiraz’da yürüyüş parkımız çok güzeldir. Yürüme işi zevkle yapıyoruz.
KİTAP: ALBAYA MEKTUP YOK - 20/02/2014
Gabrıel Garcia MarQuez- Çeviri: Handan Saraç
TATİL OKUMASI - 28/01/2014
Bu öğretim yılının dinlenme tatilinde küçük kızlarım Yaren ve Eylül’le birlikte Kiraz’dayız.
 Devamı
Üyelik Girişi
Etkinlik Takvimi
Canlı İzle

Hava Durumu